Sugriežtinus Didžiosios Britanijos imigracijos įstatymą, tai pajuto ir atvykėliai iš Lietuvos. Dabar iš šalies priverstinai deportuojami ne tik tie, kurie čia padarė nusikaltimą ir atliko bausmę, bet ir tie, kurie praeityje yra kalėję savoje gimtinėje.
Emigrantas iš Lietuvos Rimantas Magdušauskas jau penkias dienas badauja, nes nesėkmingai bando gauti teismo sprendimą, kuriuo remiantis, jis turi būti deportuotas iš Jungtinės Karalystės. Be šio teismo sprendimo jis negali duoti apeliacijos, kad suspėtų išvengti šiandien, gegužės 7-ąją, priverstinės kelionės namo.
Praeityje Lietuvoje už pasikėsinimą nužudyti atlikęs bausmę R. Magdušauskas tikino, kad Kolnbruko sulaikymo centro darbuotojai į jo bado akciją visai nereaguoja, - lietuvis yra pavojingas Anglijos visuomenei ir privalo palikti šią šalį.
Pernai sugriežtinus emigracijos įstatymą, išsiunčiamas kiekvienas Didžiojoje Britanijoje padaręs nusikaltimą atvykėlis. Tačiau dabar į sulaikymo centrus atvežti ir tie asmenys, kurie yra seniau nubausti už sunkius nusikaltimus tėvynėje. Jiems siūloma išvykti savo noru, nuperkant lėktuvo bilietus, o jei nesutinka, tai išsiunčiama per prievartą.
R. Magdušauskas šių metu sausio 8 dieną sužinojo, kad yra pavojingas Anglijos visuomenei.
Grįžus namo po naktinės pamainos Steiplo daržovių fabrike, jis spėjo pailsėti vos porą valandų, kai policija, įsiveržusi į namus, jį sulaikė ir išvežė pusnuogį į sulaikymo centrą.
Nors ir vyras tikino, kad nėra koks benamis, - turėjo automobilį, darbą, nuomuojamame bute liko 2 kompiuteriai, kiti asmeniai daiktai, kurių jis neteks, jei bus deportuotas į gimtąją šalį.
Tautietis rašo skundus lietuvių kalba, tačiau iš migracijos centro gavo atsakymus, jog lietuviškų skundų neskaito, o ir vertėjo nekvies.
Dėl šių įvykių, lietuvis skundžiasi, kad susirgo nervine liga, kurią jam diagnozavo gydytojas iš Rusijos, taip pat laukiantis deportacijos migracijos centre.
Vagims - ne
Tam pačiam sulaikymo centre deportacijos laukia ir 28 metų Lukas Tomkevičius. Pats vyras teigė, jog buvo sulaikytas dėl vagystės. Pabuvęs kalėjime mėnesį, iš jo buvo išvežtas tiesiai į sulaikymo centrą.
Pačio vyro teigimu, su juo buvo pasielgta neteisingai, nes esą vagystės nėra kriminalinis nusikaltimas, o jis pats - ne nusikaltėlis. Vyriškis Anglijoje gyvena dvejus metus, turi žmoną ir tris vaikus.
Po konfliktų - bėdos
Pernai Jungtinėje Karalystėje įsigaliojęs naujas imigracijos įstatymas pareigūnams suteikia daugiau galių, nei jie turėjo anksčiau.
Užsieniečiai iš šalies gali būti deportuojami dėl to, kad įvykdė nusikaltimą ir buvo nubausti kalėti. Jei deportuojamo asmens šeimos nariai yra jo išlaikomi, jie išsiunčiami kartu.
Išdavus deportavimo orderį, užsienio pilietis gali būti be papildomo įspėjimo sulaikomas ir uždaromas į sulaikymo centrą.
Pagal naują apeliacijos sistemą, pareigūnai turi teisę nusikaltusį asmenį išsiųsti iš šalies dar nesibaigus apeliaciniam procesui.
Kasdien Lietuva - Anglija - Lietuva. Vežame keleivius bei keleivių grupes pastoviais ir užsakomaisiais reisais. Dirbame 7 dienas per savaitę. Skambinkite: +445601564237, 8-60604347. Skype: bilietukai