Dažnas žmogus nelaimės atveju pasimeta. Ką jau kalbėti apie reikalingų dokumentų tvarkymą ir kitus užklupusius rūpesčius. Ypač jei esi ne savo gimtojoje šalyje, o Anglijoje.
Netekus artimojo pirmiausia reikėtų informuoti visus susijusius žmones bei organizacijas ir sutvarkyti reikalingus dokumentus. Kai kuriuos dalykus sprendžia mirusiojo artimieji, tačiau kartais tenka viską tvarkyti ir administratoriui ar valios vykdytojui.
Registracija
Mirties atvejis Anglijoje turi būti įformintas per 5 dienas. Tuomet išduodamas mirties liudijimas. Būna išimčių, jog registracija atidedama dėl mirties atvejo tyrimo. Bet paprastai giminaičiai registruoja mirties atvejį. Kiti asmenys tą daryti gali tik tuo atveju, jei artimųjų nėra.
Kada ir kur registruoti?
Norint registruoti mirties atvejį patartina kreiptis į registracijos biurą tame rajone, kuriame įvyko nelaimė. Geriausia iš anksto paskambinti ir sutarti dėl atvykimo, tuomet pati registracija užtruks apie pusę valandos.
Reikalingi dokumentai
Būtina turėti medikų sertifikatą su mirties priežastimi. Taip pat asmens gimimo liudijimą, vedybų liudijimą bei medicinos kortelę.
Atvykus į registracijos biurą reikės pateikti informaciją apie velionį ( vardą, pavardę, mergautinę pavardę, gimimo datą bei vietą, gyvenamosios vietos adresą, darbovietę, sutuoktinio ar draugo vardą, pavardę, darbovietę, taip pat informaciją apie gautą valstybinę pensiją ir pašalpas).
Dokumentai, kuriuos turite gauti
Registracijos biuras išduoda laidojimo ar kremavimo sertifikatą bei mirties registracijos liudijimą. Biuras taip pat duoda lankstinukus su patarimais ir paaiškinimais, kurie padės toliau tvarkyti velionio reikalus.
Organizacijos, kurias reikia informuoti
Įvykus nelaimei būtina informuoti visus, kas susiję su tuo. Reikėtų skubiai perskaityti esamą testamentą ir pasirūpinti laidotuvių organizavimu. Taip pat patartina kuo greičiau uždaryti sąskaitas, nutraukti draudimo, tiesioginių išmokų, užsakymų sutartis. Be abejo informuoti Mokesčių inspekciją ir Nacionalinio draudimo įmokų biurą. Žinoma pranešti reikia ir būsto savininkui, vietos valdžiai, draudimo kompanijai, bankui, kreditinių kortelių tiekėjams, automobilių registracijos agentūrai, socialinėms grupės ar religinėms bendruomenės.
Žuvus Lietuvos piliečiui, LR ambasados Konsulinis skyrius, suteikia visą reikalingą informaciją apie palaikų gabenimo ar laidojimo tvarką.
Maitintojo netekties ir laidojimo pašalpos
Mirus šeimos maitintojui galima kreiptis dėl pašalpų gavimo. Našlio pašalpa mokama iki 52 savaičių po partnerio mirties. Vienkartinės laidojimo išmokos šiuo metu siekia 2000 svarų, jei miręs žmogus mokėjo socialines draudimo įmokas, dirbo savarankiškai ar buvo įdarbintas įmonėje. Dėl našlystės pašalpų galima kreiptis į vietinį darbo centrą. Jei mirusiojo artimųjų nėra, visas išmokas pasiima vietos valdžia.
Kasdien vežame žmones, siuntas, krovinius iš Lietuvos į Angliją ir iš Anglijos į Lietuvą. Tel. +445601564237, 8-606 04347. Skype: bilietukai