Anglijoje labai vertinama sveika mityba, tačiau tai netrukdo vienam britui per mėnesį išleisti po 110 svarų greito maisto užkandinėse. Šis pasirinkimas yra populiarus tarp taupančių laiką ir pinigus žmonių. UK gyvenantys lietuviai taip pat neatsisako užsukti paragauti greito maisto, tačiau tai daro ne kasdien.
Atlikti tyrimai parodė, jog 25-34 metų vyrai dažniausiai renkasi greito maisto užkandines, nes neturi maisto gaminimo įgūdžių bei laiko. Specialistų teigimu, Londono gyventojai labiausiai kenčia nuo greito maisto priklausomybės.
Pasak vieno emigranto, jis tokį maistą valgo nuo pirmųjų atvykimo dienų į Angliją. Mėsainiai yra kasdienis jo patiekalas. Greitas užkandis gali tapti priklausomybe. Baugina ir tai, jog niekada nežinai ką iš tiesų valgai ir kokios kilmės yra produktai. 2012 metais buvo atliktas tyrimas dėl išsinešimui skirtų patiekalų. Paaiškėjo, kad daugumoje įstaigų vietoj tariamos ėrienos buvo rasta nenustatytos kilmės mėsa, kuria jie vadino vištiena. Šįmet tyrimai buvo kartojami, kad apsaugoti žmones nuo neaiškios kilmės patiekalų.
Vištiena iš smulkintų kaulų
Ne visiems žmonėms kelia baimę nusipirkti neaiškios mėsos patiekalų. Kai kurie apklaustieji yra ramūs pirkdami „McDonald's" restoranuose ar kitose užkandinėse. Bet yra ir kritikuojančiųjų greito maisto kavines. Viena moteris, penkerius metus dirbanti mėsos perdirbimo fabrike teigia, kad didieji prekybos centrai ir greito maisto užkandinės urmu perka mėsą iš jos darbovietės. Pašnekovė atskleidė šokiruojančius faktus. Žmonės galvojantys, kad užsisako vištieną, iš tikro valgo supresuotas atliekas. Fabrike mėsa būna atskiriama nuo kaulų, išimamos gyslos, kremzlės bei kiti nevalgomi dalykai, tuomet jie sumalami. Gryna mėsa patenka į prekybos centrus, o į likusią sumaltą masę pridedama kvapų ir prieskonių. Tada suformuojami piršteliai, kuriuos taip mėgsta vaikai. Moters teigimu, ji džiaugiasi dirbdama fabrike, kadangi suprato, jog tikra mėsa būna tik nesmulkinta. O į maltą mėsą būna pridėta įvairių išaugų, kurių turi harmoninėmis medžiagomis šerti gyvūnai.
Užmaskuoti kokybę galima kvapais
Yra daugybė triukų, kuriuos naudoja greito maisto užkandinės tam, kad pritrauktų kuo daugiau klientų. Žmonės skatinami pirkti kuo daugiau produktų ir valgyti net nejaučiant alkio. Vieno universiteto profesorius išsiaiškino, kad pirkėjai viliojami užeiti apetitą keliančiomis maisto nuotraukomis ir patogiu vartojimu. Kadangi greitas maistas parduodamas visur, gatvėse, greitkeliuose ir jį valgyti galima rankomis. O taip galima sutaupyti laiko skubantiems.
Atlikus tyrimą nustatyta, jog kvapai ir vaizdai yra stipriausi prekybininkų ginklai. Jais bandomi sužadinti pirminiai išlikimui svarbiausi žmogaus instinktai. Todėl sulaukus savo eilės užkandinėje, pirkėjai dažnai nusiperka daugiau nei buvo suplanavę.
Vaikai valgo atliekas
Mechaniškai atskirta vištiena yra mėsos pusgaminių sudedamoji dalis. Paprastai tai būna susmulkintos paukštienos atliekos. Kai kurie gaminiai neturi nei trupučio grynos mėsos. Tačiau net ir žinodami, jog valgo atliekas, žmonės vis tiek nenustoja to daryti.
Garsiausias šalies virėjas J. Oliveris atliko eksperimentą su vaikais, tikėdamasis, kad žinodami apie tikrąją pusgaminių sudėtį, vaikai nustos juos valgyti. Dalyviams matant buvo rodoma iš ko iš tiesų gaminami jų mėgiami patiekalai. Virėjo nuostabai, visi vaikai sutiko paragauti šių produktų, net ir matę visą gaminimo procesą, kurį patys įvardino šlykščiu. Atsakymas į klausimą kodėl vaikai valgo šias atliekas buvo paprasčiausias alkio jausmas. Jei maisto forma primena mažamečių mėgstamą patiekalą, tai jie tikrai neatsisakys jo paragauti.
Kiekvieną dieną vežame žmones iš visos Anglijos miestų į visą Lietuvą ir atgal.Tel.8-60604347, +445601564237. Skype: bilietukai